30.09

Rubriik:

Berliini maraton 2019

2019 aasta rulluisuhooaeg lõppes Berliini rulluisumaratoniga, mis sõideti 28.septembril Berliini kesklinnas.
Hooaja suursündmusest said osa ka mitmed Tartu rulluisuklubi liikmed, kes juba mitmendat korda, kes aga alles esimest korda sellel suurel rulluisupeol osalesid.

Berliini rada on selles mõttes omanäoline, et kuiva ilmaga on see üks maailma kiiremaid radasid, kuid vihmaga üks libedamaid.
Erinevalt Tartu rulluisumaratonist ei ole sealsetel korraldajatel ilmataadiga nii häid suhteid ja selle aasta maraton sõideti üle mitme aasta päris tugevas vihmasajus.

Kui paar tundi enne starti oli lootus, et ka seekord saab sõita kuival rajal, siis vahetult enne starti avati taevakraanid ja start anti päris tugevas paduvihmas.

Sõidu jooksul sadu küll lakkas, aga rada püsis kogu sõidu korralikult märjana ning kohati ikka suisa korralikku veekattega. Õige otsuse tegid need, kes olid vihmarattad alla kruvinud ning said seetõttu rajal end veidigi kindlamalt tunda.

Maratoni võit läks juba mitmendat aastat järjest Powerslide Team sõitjatele. Seekord võttis võidu Felix Rijhnen, kelle viimase kuue aasta võitja Bart Swings kenasti lõpuspurdiks lahti vedas.
Rasketest oludest annab tunnistust ka võiduaeg 1 tund 10 min, mis on 12-13 minutit tavapärasest aegalsem.
Naistest said Powerslide Team sõitjad Sandrine Tas ja Katharina Rumpus kaksikvõidu.

Eestlasi oli tavapäraselt stardis päris palju ja suurepärase sõidu tegi Andrus Kuusk Rulluisuklubist 8R, saades 64. koha.
Samal maratonil sündis ka Guinessi rekord, mille vormistas Tõnis Paalme, uisutades kogu distantsi selg ees.

Live tulemused
Maratoni video

2020 maratoni registreerumine avatakse juba 1.oktoobril 2019!!!

Toetajad